Photoshopsuz Olduğuna İnanamayacağınız Harika Kareler

katma 18 Jul 2018
Öyle fotoğraflar var ki, gerçek olduklarına inanmak çok güç. İşte bu durumlarda aklımzıa direkt Photoshop geliyor. İşte aklımıza direkt Photoshop gelmesin, böyle inanılmaz karelerin gerçekten çekilmiş olabileceğine olan verebilelim diye sizlere bir video yaptım. Umarım bu Photoshopsuz harika kareler hoşunuza gider.
►Müzik Kanalım: goo.gl/bupp9z
►İnceleme Kanalım: goo.gl/ZoGtZd
►İletişim:
alioguriletisim@gmail.com
instagram.com/taliogur
Bu adamın koluna ne olduğunu videonun sonunda açıklayacağım. O zaman kadar düşünüp fikir geliştirmenizi istiyorum, doğru bilenler de yorumlara ama üçkağıt yapmak yok ona göre.
Burası rüyadan bir kesit bile olabilir o kadar olağanüstü görünüyor. Hiçbir photoshop müdahalesi de yok. Açıkçası İzlanda’da yer alan bu buz mağarasını kendi gözlerimle de görmek isterdim.
İlk bakışta bunda da mı görsel efekt yok şimdi diye iç geçirebilirsiniz ama kesinlikle hiçbir müdahale yok bu fotoğrafta da. Bir havai fişeğin yolculuğu uzun pozlamayla fotoğraflanmış sadece.
Bu kadın dünyaca ünlü bir makyaj ustası ve tahmin ettiğiniz üzere de gördüğümüz şey tamamen bir makyaj çalışması. Çalışmayı bir kenara bırakıyorum kadının aklına böyle bir fikir gelmesi de bence ziyadesiyle sıra dışı.
Rüya gibi görünmüyor mu bu kare de sizce? Fotoğrafın alt tarafını kessek kesinlikle daha da baş döndürücü bir kare olurdu. Çekenin ellerine sağlık gerçekten çok güzel yakalamış anı.
Bazen yüzeye bakıp aldanabiliyoruz ama asıl olay derinlerde dönüyor inanın bana. Şimdi aşağıdaki balina ziyadesiyle korkutucu, ama bu bir fotoğraf olduğuna göre bir de fotoğrafçı olmalı ki daha korkutucu olan şey, fotoğrafçının suda olması.
Bu kareye bakar bakmaz neye benzettiniz? Eğer doğru tahmin ettiyseniz tebrik ediyorum sizleri. Gördüğümüz şey tren rayları ve trenlerin kuş bakışı görünüşü arkadaşlar. İlginç değil mi?
Tek kare içerisinde birden fazla kare varmış gibi algı yaratan fotoğraflara bayılıyorum ben ve bu da onlardan biri. Hatta ondan da öte bir fotoğraf içinde birden fazla mevsim aynı anda yaşanıyor gibi.
Uçaklar artlarında duman bırakarak gökyüzünde süzülüyorlar ama haberleri yok ki bir martı da peşine hepsini takarak fotoğrafçıya poz veriyor. Hayat böyle garip bir yer işte.
Bu bir baraj tahliye deliği büyük ihtimalle, tabi bunu bilmiyorsanız kafa karıştırıcı bir fotoğraf olabilir, ama bence her halükarda da gayet güzel bir kare.
Bu bir sanat arkadaşlar bildiğiniz gibi ve ben bu sanatla uğraşanlara cidden inanılmaz saygı duyuyorum. Bakar mısınız şuna taşların üzerinde bir çıkıntı bile olmamasına rağmen böyle bir denge kurmuşlar.
Bu karede de photoshop yok kesinlikle. Görmüş olduğumuz kaplumbağa oldukça nadir rastlanan bir albino kaplumbağa ayrıca kabuğundaki desenler de son derece sıra dışı.
Peki sizce neye bakıyoruz? Sol alttaki yolu fark ettiyseniz bu bir kuş bakışı fotoğraf. O yuvarlakların hepsi de somon çiftlikleri. Uzun pozlama olunca da geminin tüm rotası görünüyor rahatça böyle.
Burası bir mağara ve mağaranın içinde de bir göl var. Hem ziyadesiyle harika bir kare hem de biraz ürkütücü. Yüzebilir miydiniz o gölün içinde?

► Oynatma Listeleri:
Tüm videolar: goo.gl/AW4tUj
Bilgi videoları: goo.gl/iYdE7I
Eğlenceli videolar: goo.gl/sHx2GM
Korku videoları: goo.gl/wdVGd9
Sanat ve tasarım videoları: goo.gl/65M09Y
Seriler: goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:
facebook.com/siradan1adam
twitter.com/taliogur
instagram.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

YORUMLAR