"madencilik yapılabilir" cerattepe

katma 24 Sep 2017
artvin cerattepe’de çevreciler 30 yılı aşkın süredir madene karşı mücadele veriyor. danıştay’ın “madencilik yapılabilir” kararı sonrası çalışmaların başladığı bölgede şantiye alanından çıkan atık sular nedeniyle hayvanların öldüğü, derelerin renginin bulandığı iddialarını araştırmak için ağustos 2017'de cerattepe’deydik.
140journos’tan "cerattepe"
140journos.com/cerattepe-88c2aa51b0ff
===================================
🎧 jensen interceptor - hades
===================================
140journos videoları her çarşamba, cuma ve pazar günleri. yeni videoları kaçırmamak için linke tıklayarak abone olabilirsiniz: tr-tv.net/username-140journos
ayrıca 140journos'u diğer mecralarda da takip etmek için:
tüm haberler ve özel fotoğraf hikayeleri: 140journos.com
facebook: facebook.com/140journos
twitter: twitter.com/140journos
instagram: instagram.com/140journos
spotify: open.spotify.com/user/140journos
===================================
140journos her gün, türkiye'de yaşanan gelişmeleri telefonunuza kadar getiriyor. günlük whatsapp yayınımıza abone olmak için:
whatsapp'tan "140journos" yazın ve 0536 499 66 09 numaralı telefona gönderin.
===================================
sizin için seçtiğimiz, ilginizi çekebilecek 140journos videoları
‣ hasankeyf ”su altında kalabilir” - tr-tv.net/tv/video-1ux3YIkB0YQ.html
‣ nükleer tehlike: türkiye'de nükleer enerji- tr-tv.net/tv/video-QD85U2nYcYo.html
‣ kuzey: rahatsızlık - tr-tv.net/tv/video-lu0BjbSZYrY.html
===================================
◉ aktüel yayın: tr-tv.net/plid-PLyyy5cNOa_nSgq9kvzskip_I-9cTf--BI
◉ spot yayın: tr-tv.net/plid-PLyyy5cNOa_nSsM2ym1IBPvfJmVsb1H4wO
◉ SO: tr-tv.net/plid-PLyyy5cNOa_nTyh0WggK1MsNCh37TlziOY
===================================
140journos, türkiye’yi anlamak için orijinal belgesel videolar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı. yeni gelişmeleri takip etmek için sosyal medya kanallarından abone olmayı unutmayın.

YORUMLAR

 • millet uya rılmalı

 • artvin cok dik bir daga kurulmus kucucuk bir sehirdir istanbulda ki herhangi bir semt bile daha buyuktur ordan bakin goreceksiniz gerci goremezsiniz medya belli ama orada cok buyuk kazalar yasanacak eminim birileri olecek ve somada olanlarin aynisi olacak uzgunum dostum 3. dunya ulkesiyiz

 • akp verin sürünün

 • Emeğinize sağlık

 • Bi tıraş olup doğru düzgün giyinip gitseydiniz

 • Kaç paraya satıldın Tarım İl Müdürlüğü ?

 • Sevgili,bilgili,mücadeleci,özgür ruhlu halkım seviyorum sizi; CittaSlow.

 • birileri bir destan arıyorlarsa burada o destan yaşandı yani :DD en iyi kısımdı...

 • Artvin'in yeşili ve doğası yeşil ekonomi ve turizm sayesinde Artvin'e o madenin sağlayacağı istihdam ve paradan kat kat fazlasını hemde sonsuza kadar sağlar.Madenin ömrü belli,bittiğinde boş deliğe bakarsınız sonra. Tabi bunların umurunda mı Artvin'in 50 yıl sonrası yada kanser olacak genç yaşta ölecek Artvinliler. Geberdiklerinde cennet garanti sanıyorlar nasıl olsa kendilerine,dünyada da lükse doymazlar zaten.Doymadılar 16 yıldır.

 • Bakir doğada is yapıyorsun elbette ki bir etkilenme olacaktır. Önemli olan bu etkiyi minimize etmek ve doğaya mümkün oldugunca daha az zarar vermek gerekir, ama baştan önyargılı olup hayır arkadaşım burda madencilik yapamazsın demek orada oluşacak istihdamı ve katma değeri çöpe atmak demektir. Direk muhalif olmak basittir, hele madencilikle ilgili bilgin yoksa, önemli olan çözüm yolu bulup çevre ve madencilik faaliyetinin optimizasyonun sağlanmasıdır.

  • +Erdi Seçkin siyanür sadece altın kazanımı sürecinde kullanılır, altın kararlı bir elementtir ancak siyanürle tepkimeye girip yan kayacindan ayrılır daha sonra yine tepkimeye altın ile siyanür ayrılır. Kullanılan siyanür tekrar döngüye girer yani doğaya saçılması saçma ve komik olur. Videoda izledik yeraltı üretim yöntemi ile isletiliyor yani bakıldığında görüntü kirliliği dahi vermiyor aslında taşınması teleferikle. Bunlar çevrenin onemsendigini gösterir, yetmez tabi ki daha da önem verilmeli o bulanık suyu bizim görmememiz gerekir.

  • ismail altıntaş işte bende onu soruyorum neden siyanürle arama yapılıyor? Yani maden bahane olabilir mi? Çok güzel demişsin kurak yerde arasınlar yeşilin ağacın doğanın içinde aramasınlar videoda izliyorsan yani adam diyor ki yani caminin altında olsa çıkarmak zorunda mısınız? Bunlar ülkenin sigortasıdır bu madenler yani çok farklı enerji sistemleri kurulabiliyor yani çöpten enerji elde eden bir almanya yı örnek alalım ve burda yapılam hiçbir faliyetten emin olun buranın halkının istidam oranı max %10 dur zaten genç nüfus büyük şehirlere kaçmış durumda bizlerinde hayali çalışıp kazanıp emekliliğimizi geçirebileceğimiz güzel bir köy ama bu insanlar buralara geri döndüğümüzde bize kanser bırakıcaklar yani açık ve net kimyasal istemiyoruz derelerimizin pislenmesini istemiyoruz.Bize kimsenin terörist demesini istemiyorum bizler terörist değiliz terör kim çok iyi biliyoruz yazıklar olsun ki bu millete terörist diyen siyasiler var içimiz acıdı içimiz yandı.

  • +Erdi Seçkin hocam sen de çok güzel yazmışsın. Benim söylemek istedigimle paralel şeyler aslında. Kim ister doğanın kirlenmesini, oradaki yaşayan halkın hayvancılık yapamamasını. Böyle tepkiler olacak ki şirketler en ufak olumsuzlukları gidermeye çalışacak, faaliyetlerini o doğrultuda devam ettirecek. Şunu da ekleyeyim elbette artvin çok güzeldir doğası yeşili, hiç gidip göremedim maalesef. Ülkemizin her köşesi güzel, burası çok güzel burda maden işi yapmayalım şurası kurak burada yapabiliriz gibi bi durum olmuyor maalesef. Son olarak siyanür çok pahalı bir kimyasaldır öyle arama faaliyetlerinde kullanılmaz sacma olur.

  • Kardeşim geçmiş güzel güzel yazıyorsun klavye'nin başından maden istihdam yaratır evet.Bilgilisinizde sanırım Siyanürle arama neden yapılır çevre derelerin halini görmediniz ki böyle konuşuyorsunuz,Hesten sonraki yol kenarlarında çaylayan suyu kesip milleti tarımcılığa ve hayvancılığa bile soğuttular.Baraj yapımından sonra güzelim artvin in havasının nasıl değiştiğini gösteren raporlar bu güne kadar ülkenin en kuzeyinde olupta devletten tek kuruş destek istemeyen aynı zamanda en çok öğretmen çıkaran ildir yani insanlar diyor ki açıkcası biz sizden bu güne kadar birşey istemedik dertler içinde yaşadık hayvancılık yaptık ahırdan bozma yerleri okula çevirip eğitim verdik hiç birşey katmadığınız bu şehirden şimdi de elinde olan tek şeyi temiz doğasını alıyorsunuz.Artvin in tek elinde tuttuğu Artvin i Artvin yapan tek şeyi elinden alıyorsunuz bırakında insanlar hakkını arasın ve iyi izle kazanılmış bir dava üzerine hakim ve bilirkişiler değiştirilip tekrar saldırıyorlar burda hukuksuzluk var.Artvin i madencilik alanında değilde keşke turizm alanında biraz pazarlasalar madenden sağlanacak gelirin 10 katını kazanır devlet te insanlarını küstürmez daha da iç içe olmasını sağlar ve daha yüksek oranda istihdam sağlar bölgeye bilmiyorum gidip gördün mü doğasını gerçi görmüş olsan kıyamazsın tek yaprağına dokunmaya ve böyle konuşmaya bile tenezzül etmezsin.CittaSlow

 • İnsanlar orospu cocuğudur.

 • Yeni medya ve gazetecilik anlayışını çok iyi benimsemişsiniz, özveriniz için tebrik ederim. Videolar enfes...

 • çalıyorlar ama yapıyorlar yav :d

 • Askerlik yaptığım şehir. Allahın bahşettiği bu güzelliği korumalıyız çünkü geri dönüşü yok doğayı katletmenin.

 • Sondaki dayı sen nasıl bi kralsın

 • Türkiyede ne doğru yapılıyorki sanki he bu arada karadeniz yaylaları araplara satılıyor birde isin ileri-de bu yönü çıkacak 104 jonuerin eline sağlık gerçekten.Bu satılan yaylalarla ilgilide bir haber bekliyoruz sizden.

 • .

 • 6:40 .....

 • Neşe hanim tam dayaklik

 • Balıkesirde özellikle sındırgının da canına okuyacaklar. Seydan dağında asfalt döşediler sanayi hattı çektiler. Millet seviniyor iş imkanı gelcek diye hepsi malını kaybedecek ata mirasını

 • Televizyonlarda böyle yayın yapabilse herşey daha iyi olacak aslında

 • ben bu işçileri ordaki mühendis kılıklıları özelliklede o bilir kişilik yaptım diyenin çoluğunu çocuğunu gözünün önünde o derede boğarak öldüreyim

 • adamlar çalışıyor abi, helâl olsun!

 • %48 rte demişler normal

 • Vatandaşın da umrundaydı 47.000 kişi izlemiş yazıklar olsun.

 • Gurur duydum işinizi layıkıyla yaptığınızdan dolayı

 • Ah karadenizli vatandaşlarım baştakinin ne olduğunun biraz geç farkına vardınız ama vardınız ya bu da önemli bir gelişme

 • Her yer maden ocağı, gökdelen ve avm olsun zaten. Koyun milletimiz bedelini canıyla ödediği zaman anlar ama iş işten geçer. En iyi ders bu olur bize.

 • insanın içi kan ağlıyor şu yapılanlara. allah bin belanızı versin o sular çoluğunuza çocuğunuza kanser olarak döner inşallah da kazandığınız paralar yedi sülalenizin ağzından burnundan pis kan olarak akar.

 • yazık çok yazık, halk için olmalı gelişme. devlet ve vatan herşeyimizdir ama devlet halk içindir

 • 2017 de karadeniz turu yapmistim, artvinliler gercekten kulturlu ve cana yakin insanlar. Gece 2 de sehir sokaklarinda yuzunuze bakan bile olmaz..

 • Adamsınız

 • İnanmayın siz bunlara elin gavuru gelip yapana kadar bizim müslüman dini bütün para rant seven kardeşlerimiz yapsınlar bunlar büyümemizi istemeyen dış mihrakların oyunu videoda izlediğiniz kişiler bölge halkı değil terörist memleketi için çalışan ekmeği için üreten işçi bacılarımıza saldırdılar bu cuma bende bunu açıklayacağım o su neden kirli çünkü madenin içinde görkemli bir cami inşa ediliyor bunların derdi maden değil içindeki caminin bitmesini istemiyorlar bizim birliğimizde gözleri var islamı yok etmek istiyorlar siz sakın gelmeyin bu oyunlara hem hükümetin 43 tane basın yayın kanalı dururken siz 140 journos un çektiği videoyamı inanıyorsunuz eyyyyy 140 journos senin biz ağ babalarını biliriz ama bu millet varya bu millet 🤣🤣🤣🤣kendimi daha fazla tutamadım gülesim geldi ağlanacak halimize video yu izlerken kulağıma bu replikler yankılandı pisikolojimi bozdu bu 16 senelik rant iktidarı

  • Soros eksik kalmış :)

  • Bunu yazdığım gün a haber açık kalmış tv başında uyumuşum 😆😆😆

  • Tam içimden küfür edecektim de sonunda ironiyi gördüm iyi yine sevindirdi.

 • agır orospu çocuklugudur bu yapılan utansınlar yüzlerine tükülecek insanlar bunlar !

 • Bu insanlar ekranda farklı konuşuyor sandıkta farklı mühür basıyor. Ne iş dönüyor?

  • nerde gördün farklı mühür bastıklarını yav dostum birşey yazarken önce bir aslı var mı kendini bir sorgula hangisini ne mühürü basarken gördün mesela?

 • TR-tv'a değer katan nadide bir oluşumsunuz. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Umarım finansal anlamda dayanma gücü bulup bizi bu içeriklerden mahrum etmezsiniz. En derinden saygılarımla...

 • 40 bin izlenme doğanın neden talan edilebildiğinin kanıtı... Ekibin emeğine sağlık

 • habercilik işte boyle yapilir yorum katmiyacaksın olayı göstereceksin çok guzel boyle devam edin.Artvin insanı gerçekten dimdik duruyorlar diger karadenizliler gibi pasif degiller diğerleri birileri sırf hemşerileri diye körü körüne destekliyorlar onu.batıda millet çöpten atıktan insan dışkısından bile elektrik uretiyorlar bizde temiz sular rezil ediliyor.

 • CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ açılan sandık %100 RRecep Tayyip Erdoğan %48,16 MMuharrem İnce %41,30 MMeral Akşener %8,54 TTemel Karamollaoğlu %0,98 SSelahattin Demirtaş %0,75 DDoğu Perinçek %0,27 MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ açılan sandık %100 CCumhur İttifakı %50,42 AK Parti %39,38 MHP %10,06 MMillet İttifakı %44,37 CHP %32,24 İyi Parti %10,36 Saadet Partisi %1,47 HDP %4,53 Vatan Partisi %0,38 HÜDA PAR %0,29

 • Güzel memleketimi gösterdiğiniz için teşekkür ederim

 • Çok güzel işler yapıyorsunuz. Emeğinize sağlık.

 • Durumu değiştirme hakkınız vardı. Peki naptınız ? Seçim zamanı %50 ye yakın oy verdiniz. Sonuç ; BETER OLUN !

  • Sen nerelisin çok merak ettim %50 ile bize beter olun diyorsun ya?

 • Allah kahretsin sizi paralı köpekler bilirkişilik yapmışmış...

 • Ülkeyi yönetenler iki kelime konuşamaktan acizken, köylüye bak! Çıkartın baretlerinizi önlerinde saygıya durun, zira olaya sizden daha hakimler.

 • Emeğinize sağlık böyle bir video hazırladığınız için ,inşallah adaletsizlikler son bulur Artvin halkımız hakkı olan temiz doğasında yaşamaya devam eder

 • bence bi televizyonda haber kanali acin

 • Bir gelişme var mı bu durum hakkında :?

 • Bir artvinli olarak uzulerek izliyorum ...

 • çok teşekkür ederim çalışmalarınızla topluma ışık tutuyorsunuz

 • Emek var Emek