2 Kere Bakmadan Anlayamayacağınız Harika Fotoğraflar - Optik İllüzyonlar

katma 12 Jul 2018
Göz yanılsamalarını çok sevdiğinizi biliyorum, ben de sizin göz yanılsamalarını çok sevdiğinizi biliyorum. Ee o zaman neden optik illüzyonlarla ilgili bir video hazırlamıyorum ki diye sordum kendime ve bu videoyu hazırladım sonra sizler için. Umarım hoşunuza gider. :)
►Müzik Kanalım: goo.gl/bupp9z
►İnceleme Kanalım: goo.gl/ZoGtZd
►İletişim:
alioguriletisim@gmail.com
instagram.com/taliogur
Bu kadın Amanda Cerny mi diye düşünüyor olabilirsiniz, ama sol arkadaki detaya göz atmanızı öneriyorum. Harbiden arkadaki şeyin ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok ama ziyadesiyle ürkütücü görünüyor.
Bu kedilerin herhangi bir halini anlamak için bile en az 2 kere bakmak lazım ama burada gerçekten ilginç bir çalışma ortaya koymuşlar. Sahiden sağdaki kedinin kafası nerede?
Bu kareyi ilk gördüğüm zaman gerçekten ineğin kafasının olduğu gibi yere sabitlediğini düşündüm ama kafasının sol alt tarafına bakarsanız gövdesinin koca kafasının arkasında kaldığını fark edebilirsiniz.
Ulen kızdaki güce bak babasını parmaklarıyla kaldırıyor diye düşünebilirsiniz ama üçkağıtçı baba kız zaten bizleri kandırmak için beraber tasarlamışlar bu optik illüzyonu.
Bu kareye baktığınız zaman da bu terslikte bir iş var diye de düşünebilirsiniz ama bu arkadaş, daha doğrusu arkadaşlar da üçkağıtçı. Dikkat ederseniz biri kuma gömülü diğeri de kafasını saklamış.
Vay be adamın mermer gibi bacakları var demeye gerek yok bence, çünkü sandalyenin arkasından gerçek bacakları görünüyor bu üçkağıtçı bey abinin de.
Bundan öncekileri iyi güzel anlatıyordum da, işte bu fotoğrafta neler olduğunu çözemedim bir türlü. O arkadaki psikopat nasıl öyle duruyor harbiden, çözebilen var mı aramızda?
3 boyutlu nesnelerin 2 boyutlularla bir araya gelmesi isimli çalışmaya bakıyorsunuz şu anda dostlarım. Merdivenler 3 boyutlu yapılsaydı optik illüzyon daha da güçlenirdi eminim.
Ya her şeyi geçtim o nasıl bir şaşırma halidir be abi, optik illüzyondan öte adamın surat ifadesine takıldım ben. Gerçekten ayakları böyle olsaydı anca bu kadar şaşırabilirdi bir insan bence.
Sol alt taraftaki bey abinin Cool’luğu sağ taraftaki bey abinin rolünü iyi yapamayışı, yukarıdaki adama bir şey demiyorum zaten. Araba ve bisiklet de olmamış. Daha iyilerini gördük biz burada abiler olmamış bu.
Bu çok iyi bildiğim bir optik illüzyon ama hep kağıt üstünde görmüştüm. Açıkçası kalemleri ve tahtalarla gerçek hayatta da bu derece başarılı olarak yapılabileceğini hiç düşünmemiştim. Sahiden nasıl yapmışlar bunu?
Ohaa, geline bakları ne kadar uzun ve esnek demek isterdim sizlere, ama diyemiyorum. Zaten eteğinin uç kısmına bakınca da gerçek ayaklarını görebiliyoruz gelin hanım ablanın.
Hani önceden hayalet Casper vardı hatırlar mısınız? Bu kedicik de işte o hayalet Casper’ın hayalet kedisi olabilir. O değil de diğer kedi neden o kadar üzgün görünüyor acaba?
Bu köpecik de birazcık az gelişmiş galiba. Yani vücudu gelişmiş de beyin gelişimi birazcık hızına yetişememiş gibi sanki. Çok iyi zamanlamayla çekilmiş bir kare de olabilir tabi. Orası ayrı.
İlk baktığım zaman bu kareyi, n’oluyoz lan gibisinden bir tepki vermiştim. Bacaklarının ince değil de eşofmanı yüzünden öyle göründüğünü anladığım zaman da bir daha eski haliyle algılayamadım fotoğrafı.

► Oynatma Listeleri:
Tüm videolar: goo.gl/AW4tUj
Bilgi videoları: goo.gl/iYdE7I
Eğlenceli videolar: goo.gl/sHx2GM
Korku videoları: goo.gl/wdVGd9
Sanat ve tasarım videoları: goo.gl/65M09Y
Seriler: goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:
facebook.com/siradan1adam
twitter.com/taliogur
instagram.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

www.reddit.com/r/opticalillusions/
www.reddit.com/r/illusions/
eksisozluk.com/optik-yanilgi--61905
eksisozluk.com/goz-yanilmasi--111488

YORUMLAR